Ambasadori amerikan

Ambasadori amerikan Greg Delawie: Transparenca duhet të jetë në nivelin e duhur - Aktualitet
Aktualitet30 Mars 2018, 20:39

Ambasadori amerikan Greg Delawie: Transparenca duhet të jetë në nivelin e duhur

Shkruar nga Pamfleti
Ambasadori amerikan Greg Delawie: Transparenca duhet të jetë në

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka thënë sot se është duke i përcjellë nga afër ngjarjet e djeshme, ku u arrestuan gjashtë shtetas turq.

 

Delawie në një postim në Twitter shkruan se transparenca dhe përkushtimi për një proces të rregull dhe sundim të ligjit janë jetike.

“Duke i përcjellë nga afër ngjarjet e djeshme. Transparenca dhe përkushtimi për një proces të rregull dhe sundim të ligjit janë jetike”, ka shkruar ambasadori amerikan.

Aktualitet Arrestimet Greg Delawie Transparenca