Karlos Sainz dhuron shou në Montreal, një brejtës për pak shkakton kaos në pistën e Formula 1 (Video) - Sport
Sport18 Qershor 2022, 19:41

Karlos Sainz dhuron shou në Montreal, një brejtës për pak shkakton kaos në pistën e Formula 1 (Video)

Shkruar nga Pamfleti
Karlos Sainz dhuron shou në Montreal, një brejtës për pak

Karlos Sainz dhuron shou në Montreal, një brejtës për pak shkakton kaos në pistën e Formula 1 (Video)

Në botën e Formula 1 jemi mësuar të shohim ngjarje nga më të çuditshmet, e fundit vjen nga Kanadaja. Një ditë më parë, gjatë stërvitjeve, një brejtës pushtoi pistën, në përpjekje për të kaluar rrugën, por ky veprim për pak solli një aksident. 

Karlos Sainz, piloti i Ferrarit, për fat të mirë u tregua i vëmendshëm, pasi e pa brejtësin dhe arriti të frenojë në kohë duke shmangur në këtë mënyrë një incident të pakëndshëm. 

Me të njëjtën situatë u përballën edhe dy pilotë të tjerë, duke e bërë situatën me të vërtetë shqetësuese por për fatin e mirë kaloi pa dëme si për pilotët ashtu edhe për brejtësit.

We've missed our furry little friends in Montreal ?#CanadianGP #F1 pic.twitter.com/hlakrl0cw0

— Formula 1 (@F1) June 17, 2022

Sport Formula 1 Karlos Sainz piloti i Ferrarit