Pas golit në Botëror. tifozët shqiptarë e “masakrojnë” Januzajn - Sport
Sport29 Qershor 2018, 13:57

Pas golit në Botëror. tifozët shqiptarë e “masakrojnë” Januzajn

Shkruar nga Pamfleti

Kanë shpërthyer talljet me Adnan Januzaj në rrjetet sociale, pas golit të bukur në fitoren 1-0 të Belgjikës kundër Anglisë.

“Unë kam lindur në Belgjikë dhe jam belg. Jam i lumtur që ndodhem këtu”, kishte thënë Januzaj në ditët e para të Botërorit të Rusisë.

Kjo deklaratë e ish mesfushorit të Manchester United kishte ngjallur reagime të shumta nga ana e tifozëve shqiptarë, të cilët reaguan në mënyra të ndryshme në rrjetet sociale.

Ata e kanë bërë sërish pas golit që shqiptari shënoi në debutim në Botëror, duke u tallur në njëfarë mënyre me Januzajn që publikisht mohoi origjinën shqiptare.

Pjesë e talljeve ishte edhe babai i lojtarit, Abedini.

Reagimet e tifozëve shqiptarë pas golit të Januzajt:

 


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

 

 

 

 

 

 

 

Sport