“Tallej” me Levën në fushë dhe po ndihmonte Bajernin të mposhtte Barçën, hajdutët bastisin vilën e Tomas Myler - Sport
Sport14 Shtator 2022, 15:59

“Tallej” me Levën në fushë dhe po ndihmonte Bajernin të mposhtte Barçën, hajdutët bastisin vilën e Tomas Myler

Shkruar nga Pamfleti
“Tallej” me Levën në fushë dhe po ndihmonte Bajernin

“Tallej” me Levën në fushë dhe po ndihmonte Bajernin të mposhtte Barçën, hajdutët bastisin vilën e Tomas Myler

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler, pas fitores me rezultatin 2-0 ndaj Barcelonës mbrëmjen e djeshme, është përballur me një situatë të pakëndshme.

Sipas asaj që raporton prestigjiozja gjermane “BILD”, sulmuesi i bavarezëve gjatë kohës që ishte duke luajtur ndaj katalanasve, disa hajdutë i kanë hyrë në shtëpi duke grabitur sendet me vlerë.

Sipas policisë lokale, në një vilë në Oterfing, një qytezë në jug të Mynihut, janë vjedhur para, bizhuteri dhe sende me vlerë për një shumë prej rreth 500 mijë eurosh.

Policia nuk ka bërë të ditur identitetin e pronarit, por sipas prestigjiozes “BILD”, vila i përket 33-vjeçarit gjerman.

Ndonëse policët kanë mbërritur vetëm pak minuta pas vjedhjes, dy grabitësit kanë arritur të arratisen dhe pavarësisht nga kërkimet, ende nuk janë gjetur.

I ladri rovinano la festa di Muller, casa svaligiata mentre gioca contro il Barcellona #UCL #BayernBarcelona https://t.co/X1PG0kPvSR

— La Gazzetta dello Sport (@Gazzetta_it) September 14, 2022

Sport ndeshja me Barcelonën sulmuesi i Bajernit të Mynihut Tomas Myler