Aktualitet24 Korrik 2023, 14:08

Fieri nuk gjen qetësi/ Zjarr në Shtyllas, flakët rrezikojnë banesat

Shkruar nga Pamfleti

Fieri nuk gjen qetësi/ Zjarr në Shtyllas, flakët rrezikojnë

Një zjarr me përmasa të mëdha ka rënë mesditën e kësaj të hëne në fshatin Shtyllas të Fierit.

Bëhet me dije se nga flakët e zjarrit rrezikohen disa nga shtëpitë e këtij fshati.

Ndërkohë, për të shuar flakët në terren janë 3 zjarrfikëse nga Fieri dhe pritet që në ndihmë të tyre të shkojnë dhe mjete nga Roskoveci dhe nga Patosi.

zjarr fier shtyllas flake