Politike13 Qershor 2024, 21:16

Apeli i ktheu vulën Berishës, Gjekmarkaj: Vendimi i gjykatës, akt patriotik!

Shkruar nga Pamfleti

Apeli i ktheu vulën Berishës, Gjekmarkaj: Vendimi i gjykatës, akt

Deputeti i PD-së dhe nënkryetari i Kuvendit, Agron Gjekmarkaj e vlerësoi si akt patriotik vendimin e Gjykatës së Apelit dy ditë më parë për t’ia kthyer vulën Berishës.

I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, Gjekmarkaj deklaroi se kjo është një kthesë pozitive në tërësi sepse tashmë është e qartë dhe nga pikëpamja legale ku është opozita e vendit.

Unë kam pasur dilema dhe frikë deri në momentin e fundit që ndoshta nuk mund të ndodhte kështu që mund të futeshin duart, por për hir të vërtetës tre gjyqtarët nuk mund të fusnin duart përballë historisë së opozitës shqiptare dhe e gjykoj si një akt patriotik.

E gjykoj si një akt që i bërë pluralizmit dhe vendit. Është një kthesë pozitive në tërësi sepse tashmë është e qartë dhe nga pikëpamja legale ku është opozita e vendit. Tani fillon një periudhe e re për opozitën, ajo e një marrëdhënieje të re me publikun, një ri konceptim që ta bindë atë të jetë e votuar për të bërë ndryshim në Shqipëri”, tha Gjekmarkaj.

gjekmarkaj