Politike21 Korrik 2023, 09:11

"Mondi ti yt atë, jot ëmë"/ Braçe sherr me Spahon në Kuvend, deputeti i PD shkon ta godasë: More qelbësirë! (Video)

Shkruar nga Pamfleti
"Mondi ti yt atë, jot ëmë"/ Braçe sherr me
Deputeti i PS, Erion Braçe dhe deputeti i PD, Edmond Spaho

Dy deputetët, Erion Braçe dhe Spaho janë përfshirë në një debat të ashpër në seancën e djeshme plenare, ku nuk munguan përplasjet PD-PS.

Braçe nuk i ka kursyer ironitë, ndërsa thekson nuk kanë për të gjetur asnjë qindarkë të vjedhur nga ai.

Spaho e ka quajtur qelbësirë , ndërsa i revoltuar afrohet afër Brace, por në atë moment ndërhyjnë për ta larguar.


Pjesë nga debati:

Braçe: Mondi ti yt atë, jot ëmë dhe gjithë çfarë keni këtu bëhuni bashkë dhe merrni një gërshërë… dhe nuk keni për të gjetur kurrë një qindarkë në xhepin tim. Në zonën time janë bërë 3 sera dhe të 3 janë në prodhim dhe ka njerëz brenda që punonjës dhe që paguhet

Spaho: Qelbësirë, rrugaç...

Braçe: Mblidhuni bashkë e merrni një gërshërë... dhe nuk keni për të gjetur kurrë një qindrakë në xhepin tim që të jetë e tjetër kujt

 

braçe spaho kuvend sherr