Erling Haland

Objektivi i madh i verës, Barcelona përgatit super ofertën për Erling Haland - Sport
Sport 9 Mars 2022, 18:39

Objektivi i madh i verës, Barcelona përgatit super ofertën për Erling Haland

Shkruar nga Pamfleti
Objektivi i madh i verës, Barcelona përgatit super ofertën

Objektivi i madh i verës, Barcelona përgatit super ofertën për Erling Haland

Erling Haland është një nga lojtarët më të kërkuar në tregun e transferimeve, një sulmues për të cilin interesohen klube si Mançester Siti, PSG, Reali i Madridit por dhe Barcelona. Për këtë arsye, duke parë konkurrencën e madhe, sipas Mundo Deportivo dhe Marca:

Barcelona është e gatshme të bëjë një sakrificë të madhe ekonomike, për të siguruar shërbimet e sulmuesit të Borusias së Dortmundit. Gjithnjë sipas mediave spanjolle, kostot e këtij operacioni pritet të shkojnë rreth 250 milion euro.

Mino Raiola, agjenti i sulmuesit norvegjez, dëshiron që e ardhmja e Haaland të përcaktohet brenda muajit mars. Në këtë pikë, diferencën pritet ta bëjë oferta më e mirë, pasi të gjithë klubet e interesuara i ofrojnë një projekt fitues dhe një rol si protagonist kryesor.

Barcelona po lëviz me nxitim, vijon kontaktet e vazhdueshme me Mino Raiolën, për të gjetur një zgjidhje të shpejtë, në mënyrë që të shmang konkurrencën asfiksuese.

Sport Barcelona Erling Haland sulmuesi norvegjez