Jurgen Klop

Champions/ Jurgen Klop: Siti favorit ndaj Liverpulit, por Guardiolës i kam bërë gati një surprizë - Sport
Sport 2 Prill 2018, 11:07

Champions/ Jurgen Klop: Siti favorit ndaj Liverpulit, por Guardiolës i kam bërë gati një surprizë

Shkruar nga Pamfleti
Champions/ Jurgen Klop: Siti favorit ndaj Liverpulit, por Guardiolës i kam

UEFA Champions League do të kthehet këtë javë me duelet e para cerekfinale, ku padyshim derbi anglez Liverpul-Mancester Siti është një nga më të fortët e më interesantët e kësaj jave. Liverpuli dhe Mancester Siti do të përballen në çerekfinale të Ligës së Kampionëve të mërkurën në orën 20:45. Pavarësisht se “Reds”-at po kalojnë një edicion të mirë në Champions dhe se do të luajnë në shtëpi, trajneri Jurgen Klop thotë se ekipi i Pep Guardiolës është favorit.

“E dimë se është ndeshje e vështirë. A kemi menduar se do të humbasim 5-0? Jo. A  kemi menduar se do të fitojmë ndeshjen e dytë 4-3? Jo. A kemi shanse? Po, kjo ka qenë edhe më parë. Por, ata janë favorit. Do të jetë ndeshje e madhe, taktike, “Anfield” do të jetë në zjarr, atmosferë e mirë për të shikuar një ndeshje Championsi”, u shpreh Klop. Përballja e së mërkurës midis dy teknikëve energjikë do të jetë një spektakël më vete. Të dy bëjnë lojë spektakolare, të hapur e modern. /Pamfleti Sport

Sport