lefter alla

Lefter Alla fiton bindshëm përballë kandidatit të BD në Bulqizë - Aktualitet
Aktualitet 1 Korrik 2019, 09:06

Lefter Alla fiton bindshëm përballë kandidatit të BD në Bulqizë

Shkruar nga Pamfleti

PS nuk i 'rrëmbeu' dot të gjitha bashkitë, ja qyteti i vetëm ku nuk fitoi

Lefter Alla kandidat i Partisë Socialiste ka fituar një tjetër mandat në drejtim të bashkisë së Bulqizës përballë kandidatit Të Bindjes Demokratike, Ilir Balla. Alla u shpall fitues me 7,529 vota ndërsa rivali i tij mori 543 vota.

Në 25 bashki, Divjakë, Pustec, Memaliaj dhe Fushë-Arrëz, Konispol, Libohovë, Kolonjë, Belsh, Himarë, Roskovec, Poliçan, Vorë, Lushnje, Skrapar, Prrenjas, Mallakastër, Malësi e Madhe, Pukë, Ura Vajgurora, Librazhdi, Gramshi dhe Tropoja, Selenicë, Has, Kavajë ka përfunduar procesi i numërimit të votave dhe është shpallur fituesi i votimeve lokale, ndërkohë që në në 33 bashki vijon ende numërimi.

Kujtojmë se nga të dhënat zyrtare të publikuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në të gjithë territorin e Shqipërisë më 30 qershor votuan 771 863 qytetarë apo e përkthyer në përqindje në 21.6%.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

codramol
smile

Aktualitet