liridona ademaj

Homazhet për Liridona Ademaj, deputeti suedez: Ishte një person i mrekullueshëm - Kosova
Kosova 3 Dhjetor 2023, 21:54

Homazhet për Liridona Ademaj, deputeti suedez: Ishte një person i mrekullueshëm

Shkruar nga Pamfleti

Homazhet për Liridona Ademaj, deputeti suedez: Ishte një person i

Në kafenenë ku ka punuar Liridona Ademaj në Suedi, janë ndezur qirinj në nderim të saj pasi ajo u vra me armë zjarri në Prishtinë para disa ditësh.

Deputeti suedez, Magnus Jakobsson, ka vizituar lokalin “Lejas Café” ku punonte e ndjera Liridona Ademaj në Suedi, nga ku dhe shprehu ngushëllime duke theksuar se e reja nga Kosova ishte person i mrekullueshëm.

“Sot kemi vizituar memorialin e Liridonës në Lejas Café. Shumë erdhën dhe lanë lule dhe ndezën qirinj. Një moment i denjë përkujtimi. Liridonën do ta kujtojmë me ngrohtësi. Ajo ishte një person i mrekullueshëm që vlerësohej nga të gjithë ata që e njihnin. U prefsh ne paqe!”, shkruan ai në platformën X.

Naim Murseli, i cili është bashkëshorti i të ndjerës dyshohet se ka porositur vrasjen e saj, duke e paguar 30 mijë euro një person që ta kryejë krimin.

liridona ademaj museli naim museli deputeti suedez