Maqedoni e Veriut

Maqedoni e Veriut/ Kapen 350 kg drogë, arrestohet shqiptari - Aktualitet
Aktualitet29 Mars 2019, 14:54

Maqedoni e Veriut/ Kapen 350 kg drogë, arrestohet shqiptari

Shkruar nga Pamfleti

Maqedoni e Veriut / Kapen 350 kg drogë, arrestohet shqiptari

Në doganën e Maqedonisë Veriore është sekuestruar një sasi e konsiderueshme droge.

Sipas mediave maqedonase, në këtë operacion është arrestuar edhe një shtetas shqiptar me inicialet B. F, 35 vjeç.

Droga e kapur është e llojit marihuanë me një sasi prej 350 kg në vendkalimin kufitar mes Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë, të quajtur “Tabanoc”.

Lënda narkotike ishte fshehur në disa paleta betoni. Vijon puna për zbulimin e të tjerë personave të përfshirë në këtë linjë trafiku.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Aktualitet