Nderkombetaret

13 Maj 2019, 18:1718:17Politike

14 Prill 2019, 10:5210:52Aktualitet
Basha: Ndërkombëtarët izoluan Shqipërinë, nuk përfitoi asnjë qindarkë nga Samiti i Ballkanit - Politike
Politike 6 Korrik 2019, 18:22

Basha: Ndërkombëtarët izoluan Shqipërinë, nuk përfitoi asnjë qindarkë nga Samiti i Ballkanit

Shkruar nga Pamfleti
Basha: Ndërkombëtarët izoluan Shqipërinë, nuk

Basha: Ndërkombëtarët izoluan Shqipërinë, asnjë qindarkë nuk përfitoi nga Samiti i Ballkanit

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas përfundimit të Samitit të Ballkanit Perëndimor në Poznan. Basha thotë se Shqipëria është i vetmi vend në Ballkanin Perëndimor që nuk përfitoi asnjë qindarkë nga 180 milionë Eurot që BE i dha vendeve për projekte për vitin 2019.

Postimi i Bashës:

Shqipëria është i vetmi vend i Ballkanit Perëndimor që nuk përfitoi asnjë qindarkë nga 180 milionë eurot që Bashkimi Europian u dha vendeve të Ballkanit për projekte kombëtare infrastrukturore, për vitin 2019.

Është ndëshkim i qëllimshëm kundër një qeverie të korruptuar dhe të lidhur me krimin. Është vazhdim i qëndrimit të prerë të vendeve të Bashkimit Europian për të mbajtur Shqipërinë jashtë çdo procesi afrimi për aq kohë sa në pushtet është Edi Rama. Qeveria Rama është e vetmja qeveri në 30 vjet tranzicion që nuk ka bërë asnjë hap të vetëm në procesin e integrimit europian.

Fatkeqësisht izolimi ndërkombëtar që po i bëhet qeverisë Rama po sjell pasoja direkte për Shqipërinë dhe shqiptarët, të cilët po ndëshkohen për shkak të Edi Ramës dhe lidhjeve të tij me krimin. Prandaj largimi i Ramës është një arritje që do të përmirësojë jetën e çdo shqiptari.

Politike