trajneri portugez

Mourinho-Pogba, trajneri portugez dhuron episodin e ri të “telenovelës” - Sport
Sport 9 Dhjetor 2018, 12:25

Mourinho-Pogba, trajneri portugez dhuron episodin e ri të “telenovelës”

Shkruar nga Pamfleti
Mourinho-Pogba, trajneri portugez dhuron episodin e ri të

Trajneri Jose Mourinho nuk ka një marrëdhënie të mirë me Paul Pogbanë dhe kjo dihet tashmë. Në ndeshjen e fituar ndaj Fulham-it e la në stol, por shpreson që në Champions ndaj Valencias, ai të jetë vendimtar dhe se do të luajë nga minuta e parë.

“Ai duhet të luajë me të njëjtin mentalitet siç po luan edhe pjesa tjetër e skuadrës. Paul mund të bëhet një futbollist fantastik, pasi e ka potencialin për të qenë i tillë. Ndaj Valencia ai do të jetë titullar dhe ka mundësinë t’u tregojë të gjithëve se sa i aftë është.

“Unë kam shumë lojtarë që duhet t’i aktivizoj dhe jam i kënaqur nga reagimi i disa prej tyre në ndeshjen e fundit ndaj Fulham”, u shpreh Jose Mourinho, që duket se ka kursyer kampionin e botës në kampionat për ta aktivizuar në Champions League, ose është thjesht për të “fshehur” situatë e tij.

Sport Jose Morinho Manchester United Paul Pogba