Zhaklin Lekatari

Zhaklin Lekatari: Banorët e BBV e kanë marrë me vrull, nuk ulen as të hanë me njëri tjetrin - Showbiz
Showbiz 9 Janar 2023, 14:02

Zhaklin Lekatari: Banorët e BBV e kanë marrë me vrull, nuk ulen as të hanë me njëri tjetrin

Shkruar nga Pamfleti
Zhaklin Lekatari: Banorët e BBV e kanë marrë me vrull, nuk ulen

Zhaklin Lekatari: Banorët e BBV e kanë marrë me vrull, nuk ulen as të hanë me njëri tjetrin

Opinonistja e “Big Brother Vip”, Zhaklin Lekatari, ishte ftuar së fundmi në një intervistë ku ka folur rreth eksperiencës së saj në reality-show dhe për banorët që janë pjesë.

“E kanë marrë me vrull. Kanë filluar me zjarr që javën e parë dhe unë mendoja se do ishte më qetë. Më duken njerëz që e kanë të vështirë të bashkëjetojnë me njëri-tjetrin. Nuk ulen të hanë bashkë. Kjo është një mënyrë shumë e mirë për t’u afruar me njëri-tjetrin. Nuk dinë asgjë për të tjerët, asnjë informacion për aspektin e tyre personal”-tha Zhaklina për banorët.

Duke folur për komentet që ka marrë si opinioniste e programit, ajo tha: “Nuk kam marrë asnjë mesazh negativ. Kishte shumë unanimitet lidhur me pjesëmarrjen time në “Big Brother VIP” dhe sigurisht që jam e lumtur, dhe për mesazhin që unë jap. Kam një audiencë shumë të madhe. Vështirësia është tek menaxhimi i emocioneve. Dua të tregoj që opinonisti jep mendimin e tij, t’i tregoj banorëve për sjelljen e tyre dhe që ky program të emancipohej dhe të kishte mesazhe pozitive. Nuk është e pamundur”

Ajo foli edhe në lidhje me një nga banoret më të përfolura të këtij “BBV2”, Olta Gixharin dhe banorët më të fortë brenda shtëpisë.

“Mendoja që ishte një lojtare e fortë, por tani i është zbuluar strategjia, që e ngacmon secilin. Mendoja se lojtarët më të fortë ishin Olta, Genti, Luizi që i shihja si titanë. Por kanë ndryshuar dinamikat brenda shtëpisë”-tha Zhaku.

“Genti dhe Olta janë aktorë që njihen që jashtë. Mund të kenë patur ndonjë situatë që nga jashtë, por mund të jenë dhe aktorë që hiperbolizojnë çdo gjë”- tha opinionistja në lidhje me debatin Genti-Olta

Lekatari nuk la pa përmendur edhe marrëdhënien e Luizit me Kiarën dhe veprimin e shumëkomentuar të këngëtarit.

“Është një marrëdhënie, sido që ta quajnë ata. Por duhet të vendosin kufij. Veprimi i Luizit ishte një mungesë respekti, duhet të ndërhyjë Kiara dhe të thotë se ka vendosur kufij”- tha Zhaklina.

Zhaklina tregoi detaje edhe për marrëdhënien me Arbrin, duke thënë: “Me Arbrin shkoj shumë mirë, më priti shumë mirë. Ne njiheshim edhe më parë sepse jemi takuar dhe jashtë në evente të tjera, por nuk ishim kaq të afërt. Më pëlqen që jemi ndryshe nga njëri-tjetri. Ndihem më e fuqizuar kur jam me të, sepse plotësojmë njëri-tjetrin”

Zhaklina tregoi se nuk do të futej në “BBV” teksa listoi edhe arsyet: “I kam thënë jo. Ajo është një sfidë shumë e madhe që do një angazhim të plotë, emocional, fizik. Për shkak të angazhimeve të mia, nuk mundesha momentalisht”.

Lifestyle banorët Zhaklin Lekatari