Sport11 Qershor 2023, 18:16

“Bëni kujdes”, Guardiola kërcënon hapur Realin e Madridit: Jemi vetëm 13 Champions Leageu larg

Shkruar nga Pamfleti

“Bëni kujdes”, Guardiola kërcënon hapur Realin e

Mançester Siti arriti të ngrejë trofeun e Ligës së Kampionëve këtë sezon, duke mundur në Stamboll Interin me rezultatin 1-0. 

Pep Guardiola u shpreh tepër i lumtur për skuadrën e tij dhe për këtë arritje, por ajo që mori vëmendje ishte deklarata kërcënuese ndaj Realit. 

Bëj kujdes Real Madrid, jemi vetëm 13 tituj Champions League larg, por ne po vijmë për ju. Jemi rrugës! Nëse do t’iu zërë gjumi, atëherë do ju kapim”, ishin fjalët e Guardiolës, që shtangu të gjithë opinionin sportiv. 

pep guardiola trajneri i mançetser sitit champions league