Sport18 Mars 2023, 14:38

I burgosur prej dy muajsh për përdhunim, Dani Alves hyn në grevë urie pas ndarjes nga gruaja

Shkruar nga Pamfleti

I burgosur prej dy muajsh për përdhunim, Dani Alves hyn në

Dy muaj pas arrestimit të ish-futbollistit të Barcelonës, Dani Alves, gruaja e tij, Joana Sanz, njoftoi se po divorcohej nga ai.

Kjo ka ndikuar shumë keq tek futbollistit më të dekoruar në histori i cili ka zgjedhur të hyjë në grevë urie në burg. Lajmi u bë i ditur nga shtypi Brazilian, ku shkruhet se Alves ka ndërmarrë veprimin ektrem brenda burgut.

Alves nuk pajtohet me ndarjen dhe nuk flet me askënd nga burgu. Madje, futbollisti ka hyrë edhe në grevë urie, pasi nuk del më nga qelia as për të ngrënë, për shkak të vendimit të supermodelës së lindur në Tenerife.

Dinorah Santa Ana, ish-gruaja e Dani Alves dhe nëna e dy fëmijëve të tij, vizitoi përsëri këtë muaj mbrojtësin e djathtë në burgun e Katalonjës, duke i dalë në krah për këtë ngjarje të ndodhur.

alves burg grevë