Sport 1 Qershor 2023, 15:05

“Nder dhe privilegj të stërvisja lojtarin më të mirë”, trajneri i PSG konfirmon largimin e Mesit: E shtuna do të jetë ndeshja e tij e fundit

Shkruar nga Pamfleti

“Nder dhe privilegj të stërvisja lojtarin më të

Trajneri i PSG-së, Kristof Galtier konfirmoi këtë të enjte se Lionel Mesi do të largohet nga PSG në fund të sezonit.

Galter i bëri deklaratat e tij gjatë në konferencën për shtyp përpara ndeshjes së fundit të sezonit në Ligën 1, ku PSG do të përballet me ekipin e Klermontin.

Sipas trajnerit francez, ndeshja kundër Klermont do të jetë e fundit për yllin argjentinas në “Parc des Princes”.

Kam pasur privilegjin të menaxhoj lojtarin më të mirë në historinë e futbollit. Kjo do të jetë ndeshja e tij e fundit në “Parc des Princes”. Unë shpresoj se ai do të mirëpritet në mënyrën më të mirë të mundshme”, tha Galtier.

Dy janë hipotezat e mundshme në lidhje me të ardhmen e tij, transferimi në Arabinë Saudite ku e pret një kontratë sheikësh ose kalimi në Amerikë tek Inter Miami. Opsioni për një rikthim të mundshëm te Barcelona po zbehet gjithnjë e më shumë për shkak të problemeve financiare që ka klubi blaugrana.

kristof galtier trajneri i psg lionel mesi