Sport 7 Prill 2023, 21:07

Titulli është edhe më afër, 3 pikët për Napolin vijnë falë një autogoli por forma e skuadrës shqetëson Spaletin para Championsit

Shkruar nga Pamfleti

Titulli është edhe më afër, 3 pikët për Napolin

Napoli ka lënë pas dështimin e javës së kaluar në kampionat ku u mund me shifrat 4-0 nga Milani. Skuadra e Spaletit ka siguruar një fitore të vështirë  1-2në transfertë përballë Leçes, ku në momentin vendimtar të sfidës e ndihmoi edhe fati.

Napolitanët sulmuan dhe gjetën shpejt golin e avantazhit me anë të Di Lorencos. Vendasit barazuan shifrat në fillimin e pjesës së dytë dhe kërkoi me ngulm avantazhin, por u godit në momentin më të mirë kur një ndalim i gabuar i Galo dhe gabimi i portierit Falkone, bënë që topi të ndalej në rrjetë.

Djemtë e Spaletit dalin me 3 pikë, por forma e ndeshjeve të fundit shqetëson skuadrën, teksa në kampionat kanë humbur nga Milani dhe Lacio. Tani i pret në Champions League pikërisht Milani.

napoli leçe seria a