Alqi Bllako

Alqi Bllako bashkëpunëtor i ngushtë? Përgjigjet Lulzim Basha - Politike
Politike20 Shkurt 2022, 13:40

Alqi Bllako bashkëpunëtor i ngushtë? Përgjigjet Lulzim Basha

Shkruar nga Pamfleti
Alqi Bllako bashkëpunëtor i ngushtë? Përgjigjet Lulzim Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i pyetur nga gazetarët ditën e sotme se nëse ka qenë bashkëpunëtor me deputetin Alqi Bllako në vitin 2011.

Basha thotë se kjo është një fantazi sepse ai në vitin 2011 ai ka qenë Ministër i Brendshëm.

Kryedemokrati  shtoi se administratori i inceneratorit të Fierit nuk mbante mend se janë bërë 23 mln euro pagesa ndaj Klodian Zotos.

“Bashkëpunëtor të ngushtë me Alqi Bllakon, nga e fantazoni këtë? Unë në vitin 2011 kam qenë Ministër i Brendshëm dhe kryetar Bashkie. Le t’i lëmë pyetjet për të hequr vëmendjen. Dje ka dalë administratori i Fierit dhe tha se nuk mban mend se si paguan 23 mln euro. Nuk mbaj mend se si kam paguar 23 mln euro. Librat e Drejtorisë së Tatimeve thonë se i ka marrë Klodian Zoto. Ndërkohë kompania BCG e dëshmisë së djeshme është në pronësi të një personi Sevi Cani, punonjëse në inceneratorin e tiranës dhe Elbasanit. Pasi bëri kompani, bëri ofertë për inceneratorin, dhe ia shiti kompaninë Klodian Zotos” – tha Basha.

Politike #Basha #AlqiBllako # inceneratorët