Manchester City

Manchester City sfidon Realin për brazilianin Neymar - Sport
Sport24 Mars 2018, 16:50

Manchester City sfidon Realin për brazilianin Neymar

Shkruar nga Pamfleti
Manchester City sfidon Realin për brazilianin Neymar

Manchester City sfidon Realin për brazilianin Neymar

Nejmar te Reali? Nuk është kaq e lehtë sa duket. Jo vetëm se Al Khelaifi nuk dëshiron ta lërë të lirë sulmuesin brazilian, por edhe sepse ditët e fundit për të ka shfaqur interes edhe Mançester Siti. Mediat angleze bëjnë me dije se Pep Guardiola është i fiksuar pas brazilianit dhe është gati të bëjë çmenduri për ta transferuar te Siti.

Momentalisht, ai ndodhet në Brazil, duke u rikuperuar nga ndërhyrja kirurgjikale në këmbë dhe raportohet se po vazhdon kontaktet me drejtuesit e Realit të Madridit për një transferim të mundshëm në Spanjë. Nejmar nuk është i lumtur te PSG-ja dhe e ka kuptuar që gaboi kur zgjodhi francezët në fillim të këtij sezoni

Sport Manchester City sfidon Realin për brazilianin Neymar