mbrojtësi i kombëtares

Mbrojtësi i Kombëtares drejt Malagas, lëvizja që nuk mendohej nga askush - Sport
Sport 4 Gusht 2018, 15:25

Mbrojtësi i Kombëtares drejt Malagas, lëvizja që nuk mendohej nga askush

Shkruar nga Pamfleti
Mbrojtësi i Kombëtares drejt Malagas, lëvizja që nuk

Shqipëria e Panucit si Reali i Zidane, do të luajë me 4-3-3 kundër Norvegjisë (formacioni)

Mbrojtësi i Shqipërisë, Ivan Balliu është nxjerrë në shitje nga Metz, por ende nuk ka dalë një klub që të paguajë për kartonin e tij. Menaxheri i tij po punon që t’i gjejë ekip mbrojtësit të djathtë, i cili vjet ka luajtur rregullisht në Ligue 1 si titullar.

Nga Spanja vjen një interesim për lojtarin. Fjala është për ekipin e Malagas në ligën e dytë spanjolle. Mbrojtësi i krahut të djathtë kërkon t’i japë drejtim shpejt të ardhmes së tij. 

Ai është një kandidat potencial për Shqipërinë, pasi ka cilësi të mira si futbollist dhe ka eksperiencë. 

Sport Ivan Balliu Malaga