air albania

Rama me atlete takon shefin e Turkish-Airlines dhe njofton projektin “Air Albania” - Politike
Politike23 Mars 2018, 11:43

Rama me atlete takon shefin e Turkish-Airlines dhe njofton projektin “Air Albania”

Shkruar nga Pamfleti

Pas takimit me presidentin turk Erdogan, Kryeministri Edi Rama vijon axhendën e tij në Turqi. Pas nje vizite të bërë në zyrën e Shefit Ekzekutiv të TurkishAirlines, Rama jep lajmin e mirë për vendin tonë.

“Në zyrën e Shefit Ekzekutiv të TurkishAirlines, për të diskutuar mbi fazën e fundit të projektit të linjës sonë ajrore Air ALBANIA,e cila po programohet me asistencën teknike të kolosit ajror turk dhe do të asistohet në të gjitha nivelet operacionale prej tij. Se shpejti”, shkruan Rama në faqen e tij në Facebook.

 

Politike Edi Rama kryeministri shqiptar