Bayern Munchen

Bayern Munchen ”shuplakë” Lewandowskit, fjalët e presidentit do e tërbojnë - Sport
Sport11 Qershor 2018, 10:22

Bayern Munchen ”shuplakë” Lewandowskit, fjalët e presidentit do e tërbojnë

Shkruar nga Pamfleti
Bayern Munchen ”shuplakë” Lewandowskit, fjalët e

Sulmuesi Robert Lewandowski ka dalë thuajse hapur për t’u larguar nga skuadra e Bayern Munchen. Polaku nuk e pëlqen më ambientin te skuadra kampione e Gjermanisë dhe me Real Madrid-in pas vetes, sigurisht që diçka e tillë nuk është aspak e lehtë, pasi dëshiron të jetë ”galaktik”. 

Nga krahu tjetër, drejtuesit e Bayern Munchen kanë ide të tjera për sulmuesin kryesor. Presidenti Uli Hoeness foli në lidhje me transferimin e mundshëm të ”Levas” në një klub tjetër duke e mohuar kategorikisht diçka të tillë. ”Një çmim prej 200 milionë eurosh është i pakuptimtë. Robert nuk do të shitet, ai do të luajë me ne sezonin e ardhshëm. Gjithçka e thënë nga unë është e vërteta për këtë çështje”,-  u shpreh ai. 

Nga krahu tjetër, ”bosi” i gjermanëve ka të drejtë, pasi lojtari është në kontratë deri në vitin 2021 në klubin e Bayern. Kjo nuk i jep të drejtë atij të transferohet në ndonjë kampionat tjetër pa miratimin dhe dëshirën e gjermanëve. Të shohim dhe të presim se si do të shkojë kjo çështje.   

Sport Bayern Munchen Robert Lewandovski Uli Hoeness