Borusia e Dortmundit

Çelsi kujdes! Borusia e Dortmundit dhe Bajerni i Mynihut “piketojnë” Armando Brojën - Sport
Sport15 Shkurt 2022, 21:19

Çelsi kujdes! Borusia e Dortmundit dhe Bajerni i Mynihut “piketojnë” Armando Brojën

Shkruar nga Pamfleti
Çelsi kujdes! Borusia e Dortmundit dhe Bajerni i Mynihut

Çelsi kujdes! Borusia e Dortmundit dhe Bajerni i Mynihut “piketojnë” Armando Brojën

Armando Broja vazhdon të tërheq vëmendjen e shumë klubeve të mëdha. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare po zhvillon një sezon spektakolar me Sauthemptonin e deri më tani ka shënuar 8 gola në të gjitha kompeticionet. Mediat angleze kanë zbuluar ditën e sotme se për Brojën nuk ka vetëm oferta nga skuadrat angleze.

Së fundmi në garë për të marrë shërbimet e 20-vjeçarit kuqezi janë futur Borusia e Dortmundit dhe Bajerni i Mynihut. Dy ekipet “big” të Bundesligës gjermane po monitorojnë ecurinë e Brojës dhe nuk përjashtohet mundësia që në fund të sezonit të bëjnë ofertë zyrtare. Sulmuesi është në pronësi të Çelsit dhe me mbarimin e këtij sezoni do të rikthehet në Londër për të vendosur përfundimisht të ardhmen e tij.

Sport Armando Broja Bajerni i Mynihut Borusia e Dortmundit Çelsi sulmuesi shqiptar