Reali i Madridit

14 Mars 2022, 23:0223:02Sport

9 Mars 2022, 23:0823:08Sport
Surpriza/ Reali i Madridit ofron 150 mln euro dhe Iskon për Mohamed Salah (detajet) - Sport
Sport 7 Prill 2018, 06:36

Surpriza/ Reali i Madridit ofron 150 mln euro dhe Iskon për Mohamed Salah (detajet)

Shkruar nga Pamfleti
Surpriza/ Reali i Madridit ofron 150 mln euro dhe Iskon për Mohamed Salah

Surpriza/ Reali i Madridit ofron 150 mln euro dhe Iskon për Mohamed Salah (detajet)

Merkato e verës pritet të sjellë surpriza të mëdha. për momentin, lojtari më i vrojtuar është Mohamed Salah i Liverpulit. Egjiptiani është në top-formë dhe kërkohet nga klubet më të mëdha, që janë gati të bëjnë cmenduri për të. Sikurse raportojnë mediat spanjolle, Reali i Madridit ka bërë ofertë 150 milionë euro dhe ka ofruar gjithashtu edhe Iskon për të arritur te sulmuesi egjiptian.

“Galaktikët” do të bëjnë disa ndryshime për sezonin e ardhshëm dhe egjiptiani është një prej objektivave. Sipas “Diario Gol”, për të arritur te 25-vjeçari, Reali do t’i ofrojë sulmuesit egjiptian plot 25 milionë euro në sezon. Nëse palët merren vesh, atëherë Mohamed Salah mund të bëhet transferimi i dytë më i shtrenjtë në futboll pas Nejmarit. /Pamfleti Sport

Sport