Sport17 Prill 2024, 21:50

Përfundojnë pjesët e para/ Rodrigo hesht “Etihad Stadium”, Reali me një këmbë në gjysmëfinale, Bajerni dhe Arsenali bëjnë paqe

Shkruar nga Pamfleti

Përfundojnë pjesët e para/ Rodrigo hesht “Etihad

Përfundojnë pjesë e para të dy ndeshjeve të kthimit të fazës çerekfinale të Champions League. Reali ka mposhtur me rezultatin minimal 0-1 kampionët e Europës të Mançester Sitit dhe është me një këmbë në gjysmëfinalen e këtij kompeticioni.

Madrilenët realizuan golin e vetëm të kësaj pjese të parë në minutën e 12. Kundërsulm perfekt i madrilenëve me brazilianin i cili mposhti portierin Ederson.

Ndeshja e parë mes këtyre dy ekipeve e luajtur në “Santiago Bernabeu” është mbyllur në barazim 3-3.

Ndeshja tjetër, ajo mes Bajernit të Mynihut dhe Arsenalit është mbyllur me rrjeta të paprekura. Sfida e parë mes këtyre dy ekipeve e luajtur në “Emirates Stadium” është mbyllur në barazim 2-2.

mançester siti real madrid bajern mynih arsenal champions league