bajern Mynih

Video/ Ndeshja Real Madrid-Bajern Mynih. Bajerni shtang madrilenët, kalon në epërsi - Sport
Sport 1 Maj 2018, 18:58

Video/ Ndeshja Real Madrid-Bajern Mynih. Bajerni shtang madrilenët, kalon në epërsi

Shkruar nga Pamfleti
Video/ Ndeshja Real Madrid-Bajern Mynih. Bajerni shtang madrilenët, kalon

Video/ Ndeshja Real Madrid-Bajern Mynih. Bajerni shtang madrilenët, kalon në epërsi

Real Madrid-Bajerni i Mynihut do të jetë gjysmëfinalja e kthimit për mbrëmjen e sotme në kompeticionit e “Uefa Champions League” që do të luhet në stadiumin “Santiago Bernabeo”.

Madrilenët janë më favorit për tu kualifikuar për në finale pasi kanë fituar në ndeshjen e parë me rezultatin 2-1.

Megjithatë, Bajerni nuk është i dorëzuar dhe ka të njëjtin synim për të kaluar në finalen e madhe.

Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me Video rastet më të mira të kësaj ndeshje.

Real Madrid: Navas, Ramos, Varane, Ronaldo, Kros, Benzema, Modriç, Marcelo, Vaskez, Asensio, Kovaçiç

Bajern Mynih: Ulreich, Sule, Hummels, Alkantara, Riberi, Levandovski, Rodriguez, Toliso, Muler, Alaba, Kimish

Ekzekutohet himni i “Champions League” nën një atmosferë të mrekullueshme të krijuar nga tifozët në “Santiago Bernabeo”   

 

Sport bajern Mynih Gol Real Madrid Santiago Bernabeu