Donald Trump

- Showbiz
Showbiz17 Shtator 2019, 11:03

Shkruar nga Pamfleti

Mickey Rourke, ylli hollivudian, i njohur për filmin ikonë “Nëntë javë e gjysmë” , “Sin City” dhe “The Wrestler”, feston sot plot  67 vjeç.

Lindur në  Schenectady (në shtetin e New York-ut ) më 16 shtator të 1952, aktori ishte i ftuar në episodin e parë të emisionit Italian  “Live – Non è la d’Urso”, ku rrëfeu pa doreza gjithçka: nga historitë që lidhen me marrëdhëniet e ndryshkura me kolegun Robert De Niro deri tek kritikat drejtuar  Trump, lotët teksa fliste për të birin e një vartëses së tij e deri tek striptizmi i Aida Yespica, inspiruar nga skena e famshme me Kim Basinger.

E para se të largohej nga studio, ‘përshëndet’ presidentin Trump duke thënë “P.rdhu Donald Trump”

 

Showbiz datëlindje mickey rourke