mbrojtësi kuqezi

Djimsiti merr vlerësimet më të larta, mbrojtësi kuqezi më i miri te Atalanta - Sport
Sport28 Gusht 2018, 11:24

Djimsiti merr vlerësimet më të larta, mbrojtësi kuqezi më i miri te Atalanta

Shkruar nga Pamfleti
Djimsiti merr vlerësimet më të larta, mbrojtësi kuqezi

Berat Gjimshiti drejt debutimit në Europa League, Atalanta i kërkon që të qëndrojë në shtëpi

Roma dhe Atalanta morën nga një pikë, pas atij barazimi 3-3, një rezultat spektakolar për ekipin e Gasperinit, që i pati të gjitha mundësitë për ta fituar ndeshjen.

Në fushën e lojës për Atalantën ishte edhe qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Berat Gjimshiti. Futbollisti kuq e zi ka bërë një paraqitje pozitive mbrëmjen e së hënës.

Rrjeti “Eurosport” e ka vlerësuar paraqitjen e Gjimshitit me notën 6.5, duke u shprehur se futbollisti shqiptar meritonte dhe më shumë. “Ai meritonte dhe më shumë. Por ai humbi mbulimin e Florenzit te goli i dytë i Romës.

Sport Atalanta Djimsiti Serie A