Robert Levandovski

Robert Levandovski arrin marrëveshjen me Barcelonën, superylli i Bajernit kontratë 3-vjeçare me katalanasit - Sport
Sport11 Prill 2022, 18:55

Robert Levandovski arrin marrëveshjen me Barcelonën, superylli i Bajernit kontratë 3-vjeçare me katalanasit

Shkruar nga Pamfleti
Robert Levandovski arrin marrëveshjen me Barcelonën, superylli i

Robert Levandovski arrin marrëveshjen me Barcelonën, superylli i Bajernit kontratë 3-vjeçare me katalanasit

Gazeta polake “Interia Sport”  pretendon se Barcelona ka arritur një marrëveshje 3 vjeçare me superyllin e Bajernit të Mynihut, Robert Levandovski. 

Bisedimet janë materializuar në një marrëveshje konkrete, ku raportohet se Levandovski gjatë verës do të transferohet te katalanasit. 

“Bomberi” polak gjithashtu kishte oferta nga disa gjigantë të tjerë evropianë si Liverpul, PSG dhe Mançester Siti. Sidoqoftë, Levandovski në dukje ka zgjedhur të nënshkruajë me Barçën. 

33-vjeçari ka qenë pjesë e Bajernit të Mynihut që nga vera e vitit 2014 dhe ka arritur suksese të njëpasnjëshme me gjigandët gjermanë. Por sulmuesi legjendar ka hyrë në dymbëdhjetë muajt e fundit të marrëveshjes së tij me bavarezët dhe besohet se po kërkon një sfidë të re. 

Robert Lewandowski is in talks to join Barcelona with the Bayern striker and Xavi wanting the move, reports @gerardromero pic.twitter.com/blw9KGIIxt

— B/R Football (@brfootball) April 11, 2022

Sport Barcelona Robert Levandovski sulmuesi polak i Bajernit