Politike28 Mars 2023, 20:06

Nga kritik në avokat, Berisha akuzon Ramën për të shtënat ndaj “TCH”: Sulmi u inkurajua nga kryeministri

Shkruar nga Pamfleti

Nga kritik në avokat, Berisha akuzon Ramën për të

Sali Berisha duket se është kthyer në avokatin më të flaktë të “Top Channel”. Deri dje nuk linte gjë pa thënë për drejtuesit e televizionit, por pas sulmit me armë, ai i ka marrë në mbrojtje.

Ish-kryeministri ka marrë pjesë ditën e sotme në prezantimin e kandidatit të koalicionit “Bashkë Fitojmë” për bashkinë e Kuçovës në zgjedhjet e 14 majit, Lefter Maliqi. Aty ai u ndal dhe te ngjarja e djeshme.

Para një jave u ekzekutua një gjyshe që punonte dy punë, para 3 ditësh u ekzekutua një roje që rrinte gjithë natën me një breshëri kundër një medie. Kur kryeministri thotë se kokën t’i hanë njëri-tjetrit, jo është licencë për të vrarë.

Një kryeministër ka ligjin dhe policinë, nuk i lejon njerëzit të vriten por i çon aty ku kanë vendin. Kur ai thotë t’i hanë kokën njëri tjetrit, sheshet e lokalet janë në dorën e krimit.

Kur kryeministri i vendos tritol mediave, banda të tjera guxojnë dhe shkrehin breshëri kundër tyre! Cili është cinizmi më ekstrem? Dje familjarët varrosën njeriun e tyre të pafajshëm që u ekzekutua, sot si ngushëllim patën nga ky cinik se rendi sot është më i mirë se kurrë. A ka cinizëm më të madh se ky ndaj qytetarëve?”, u shpreh ai.

berisha rama tch