laert haxhiu

“Për mua më i kërkuari duhet të jetë Laert Haxhiu”, Klodiana Lala flet për 5 emrat më të kërkuar: Janë vrasës gja - Aktualitet
Aktualitet14 Prill 2022, 22:18

“Për mua më i kërkuari duhet të jetë Laert Haxhiu”, Klodiana Lala flet për 5 emrat më të kërkuar: Janë vrasës gja

Shkruar nga Pamfleti
“Për mua më i kërkuari duhet të jetë Laert

Gazetarja Klodiana Lala ka komentuar në studion e “Opinion”, listën e 5 peronave më të kërkuar në vend. Policia nxori emrat e tyre pak ditë më parë dhe kërkoi ndihmën e publikut.

Sipas Klodiana Lalës më i rrezikshmi është Laert Haxhiu. Ajo e cilësoi atë si vrasë gjakftohtë dhe që financohet nga një grup i fuqishëm kriminal.

“Për mua më i kërkuari duhet të jetë Laert Haxhiu sepse ia ka mbështetjen një grupi më të rëndësishëm në vend dhe kontraktohet për të kryer vrasje. Kreu i grupit që e paguan është në një burg të sigurisë së lartë. Është gjakftohtë, ka reputacion dhe ka besim te njerëzit që i rrinë pas. Ngjarja zyrtare është ajo e 2017 kur tentoi të vriste nipin e Aldo Bares. Ai nuk u vra sepse u shkëput një minutë e gjysmë më parë dhe hyri te berberi”, tha ajo.

Aktualitet kriminele Lala