Fatmir Mediu

11 Qershor 2019, 14:3214:32Politike

3 Dhjetor 2018, 19:0819:08Aktualitet

10 Tetor 2018, 18:1818:18Aktualitet
Kuvend/ Fatmir Mediu: Rama të mos drejtojë gishtin nga opozita, kemi kontribuar edhe ne për integrimin në BE - Politike
Politike19 Prill 2018, 08:38

Kuvend/ Fatmir Mediu: Rama të mos drejtojë gishtin nga opozita, kemi kontribuar edhe ne për integrimin në BE

Shkruar nga Pamfleti
Kuvend/ Fatmir Mediu: Rama të mos drejtojë gishtin nga opozita, kemi

Kuvend/ Fatmir Mediu: Rama të mos drejtojë gishtin nga opozita, kemi kontribuar edhe ne për integrimin në BE

Kryetari i PR, Fatmir Mediu është shprehur nga salla e Kuvendit se lajmi i mirë për rekomandimin për hapjen e negociatave kërkon një qëndrim kombëtar. Ai i ka kërkuar Ramës që të mos drejtojë gishtin nga opozita.

 

Sot është e detyrueshme nga gjithsecili nga ne që të kuptojë shpresën evropiane. Nuk kemi vendosur në pikëpyetje dhënien e kontributit për vendin, kemi votuar cdo ligj që kërkonte BE. Votuam Reformën në Drejtësi, por jo që të kapej, apo edhe paketa e 7 ligjeve.

 

Kemi kërkuar hapjen e negociatave se sa më afër Europës të jemi do të kuptojmë krimin e lidhur me pushtetin dhe korrupsionin galopant. 5 prioritetet mbeten përsëri. Kemi nevojë për gjykatës dhe prokurorë që të kalojnë Vettingun.

Rekomandimi duhet të ishte marrë më herët, por u vonua. Nuk mund të zgjidhen problemet duke i drejtuar gishtin opozitës dhe vendeve skeptike të BE.

Politike deputeti i PR Fatmir Mediu