Zhoze Murinjo

12 Shkurt 2022, 19:1219:12Sport
“Të ka dërguar Juventusi”, Zhoze Murinjo e pëson rëndë, Gjykata Sportive në Itali merr vendimin për teknikun portugez - Sport
Sport22 Shkurt 2022, 19:03

“Të ka dërguar Juventusi”, Zhoze Murinjo e pëson rëndë, Gjykata Sportive në Itali merr vendimin për teknikun portugez

Shkruar nga Pamfleti
“Të ka dërguar Juventusi”, Zhoze Murinjo e pëson

“Të ka dërguar Juventusi”, Zhoze Murinjo e pëson rëndë, Gjykata Sportive në Itali merr vendimin për teknikun portugez

Zhoze Murinjo nuk do jetë në pankinën e Romës për 2 ndeshjet e radhës. Gjykata Sportive në Itali ka pezulluar trajnerin portugez, pas kontestimeve ndaj arbitrit të katërt në sfidën me Veronën, e luajtur pak ditë më parë.

“Të ka dërguar Juventusi”, këto ishin fjalët e thëna të portugezit, e prej tyre erdhi edhe vendimi i pa dëshiruar. 2 sfidat e radhës për Romën janë ndaj Specias dhe Atalantës. Kryeqytetasit do tentojnë të sigurojnë një vend që të çon në Champions League sezonin e ardhshëm.

Sport Roma trajneri portugez Zhoze Murinjo